Takové filtrování je počínáním nezbytným i tehdy, chceme-li mít v bazénu čistou vodu. Protože i kdybychom do takové nádrže napustili vodu bez jediné vady na kráse, taková si onu svou dokonalost dlouho sama neudrží. Jednou do ní odněkud spadne to, podruhé ono, a než se jeden naděje, je v takovém bazénu třeba i učiněná břečka, do níž by nikdo nevlezl.

čerpadlo
 
Je to potom právě písková filtrace, jež se stará o to, aby bazénová voda nepozbývala své kvality, nebo aby dokonalosti alespoň znovu dosáhla poté, co už o ni přišla. Protože chlórové a případně i další chemické prostředky sice zničí mikroorganismy, jež by ve vodě dokázaly rovněž napáchat pěknou neplechu, ale s mechanickými nečistotami si dokáže poradit právě jenom filtrování.
 
A když si člověk vybírá pro svůj bazén ideální pískovou filtraci, je na nejlepší cestě k úspěchu. Ovšem stále ještě nemá vyhráno. Protože pískové filtrace jsou více druhů a je tak záhodno zvolit z oné záplavy variant tu právě nejpříhodnější.
 
Při výběru je třeba brát ohled na to, jak velký dotyčný bazén je a jaké příslušenství k ní má být připojeno. To aby zvládla přefiltrovat veškerou vodu v bazénu ideálně za šest až osm hodin, aby veškerá tu více a tu méně znečištěná voda z bazénu prošla oním pískem o určité zrnitosti, na jehož hranách se mechanické nečistoty zachytí a zpět do bazénu nateče voda opět čistá.
 
A nenechte se mýlit! Jakkoliv je takový písek vlastně banální věc, prokazuje v bazénové filtraci neocenitelné služby. To ovšem logicky jen tehdy, je-li sám kvalitní a potřebám odpovídající. Takže musí mít odpovídající zrnitost a už zmíněné ostré hrany. Ideální je tedy písek křemenný s půlmilimetrovými až milimetrovými zrny, jenž je třeba během používání ve filtraci jednou týdně několik minut proplachovat zpětným chodem, aby se z něj odstranily zachycené nečistoty, a jednou za dva až tři roky vyměnit.

filtrování
 
Což je zárukou toho, že bude voda v bazénu vždy kvalitní. Přičemž lze dosáhnout ještě i dalších výhod, připojíme-li k oné pískové filtraci i ruční, poloautomatický nebo automatický bazénový vysavač, solární ohřev nebo dejme tomu automatický dávkovač.
 
Nyní už víte vše. A nezbývá než vám popřát, abyste měli při volbě tohoto zařízení šťastnou ruku. Aby vše dopadlo tak, jak má.

Bez pískové filtrace neuspějete
4.4 (88.57%)14