Zvolit vhodné mazivo, které by nebylo příliš drahé, ale přesto splňovalo specifikace stroje, to není nic jednoduchého. Naštěstí existují značky maziv, které umožňují zvolit takový produkt, který bude z celkového hlediska opravdu ten nejvhodnější. Zamyslete se tedy nad tím, jak dosáhnout opravdu kvalitního výběru?
barely ropy
–        Zvolit odborné poradenství = to může zahrnovat nejenom diskuzi s někým, kdo se mazivům věnuje, ale také odborně vedené zkoumání (tribometrickou optimalizaci)
–        Důvěřovat výběru ostatních = ne zcela vhodné řešení, neboť co stroj, to naprosto jiné požadavky, byť se mohou zdát na první pohled podobné
–        Zvolit libovolným způsobem = zcela nedoporučované, neboť byste mohli zvolit naprosto nevhodné mazivo, a to například plastické mazivo tam, kam patří klasický olej
Nenechejte se zmást výběrem, protože máte k dispozici hodně produktů. Je nutné každou kategorii zvážit a podívat se na požadavky stroje. Je proto zřejmé, že tekuté oleje se budou hodit pro jiné požadavky než klasická plastická maziva. V každém případě byste si však měli uvědomit, že vhodný výběr bude zprostředkován skrze samotné produkce a ještě lépe, přes výrobce maziv Molykote. Tam vám mohou poradit, co by se pro vaše účely mohlo hodit ze všeho nejvíce, a proto dejte těmto odborníkům šanci, určitě nebudete litovat.
rezavý stroj

Závisí na tom technický stav vašeho stroje

Určitě jste slyšeli o nejrůznějších případech, kdy se stroj zasekl kvůli špatnému mazání. Nemusí to být přitom nutně případ nějakého spalovacího motoru, jehož údržba byla zanedbána. Stejně tak to platí i v ohledu výrobních zařízení, například typických universálních soustruhů. I tam najdete mnoho ložisek, která musí být pečlivě namazána, aby se snížilo tření na minimum a nehrozilo, že se stroj zadře, například v ložiscích. Z tohoto vyplývá to, že byste si měli dávat záležet na tom, co pro své stroje vyberete.

S novým mazivem k lepším výsledkům
4 (80%)15