Teploty za poslední roky strhly řadu rekordů, letní dny jsou horké a suché. Zemi chybí vláha a my lidé stále více přemýšlíme, jak se v takových dnech náležitě ochladit. Řešení představují přírodní i umělé nádrže, které jsou hojně rozsety po celé naší zemi. Má to ale jeden podstatný háček s vyšším suchem a rekordními teplotami jsou tyto stojaté plochy už v prvních měsících léta pokryty zelenkavou vrstvou. To je znamení, že se ve vodě objevily řasy a sinice. Takto zabarvená voda pak představuje zdravotní riziko, které může některých ohroženějším skupinám lidí způsobit vážně zdravotní komplikace. S enormními vedry však vzrůstá i návštěvnost krytých i venkovních koupališť, což ovšem nemusí být každému po chuti. Hlava na hlavě, přemrštěné ceny vstupenek a voda, která může obsahovat snad cokoliv.
Řada lidí se tak uchyluje k myšlence soukromého koupaliště na zahradě v podobě nadzemního nebo zapuštěného bazénu. S trochou péče zde voda vydrží čistá po celý rok a se správnými bazénovými doplňky a zastřešením je možné koupací sezónu prodloužit až do prvních přízemních mrazíků. Pokud se tedy přeneseme přes počáteční vyšší investici, celková údržba bazénu už nepředstavuje až takovou finanční zátěž. Bazén je však náročný na údržbu z časové hlediska, alespoň půlhodina denně je naprostý základ, který ale zajistí příjemné koupání i v horkých letních dnech, kdy je voda nejnáchylnější.
Pokud nechcete vodu v bazénu zbytečně zatěžovat chemií, novinkou jsou slané bazény. Díky slané vodě je bazén téměř bezúdržbový. Pokud bychom ale měli vypíchnout alespoň jeden prvek z bazénového příslušenství, byla by to písková filtrace, díky které je voda přefiltrována několikrát denně. Nevyžaduje žádnou vyšší investici, jen jednou za čas vyměnit písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru.